אודות אורן קובי

אורן קובי – נדל"ן באירופה

אורן קובי הינו יזם ישראלי המתמחה בנדל”ן, לרבות איתור, השבחה ושיווק קרקעות בישראל ובמערב אירופה.

קובי החל את הקריירה בתחום הנדל”ן לאחר שהשתחרר משירותו הצבאי בצה”ל. תחילה הקים עסק בתחום אחר, שפעל בהצלחה לאורך כעשר שנים, אולם במהרה זיהה הזדמנויות עסקיות בעלות פוטנציאל רב בתחום הנדל”ן והקים את חברת אדמה החברה הגדולה בישראל לשיווק קרקעות ונדל”ן בישראל – חברה שעסקה בשיווק קרקעות ללקוחות קצה במקביל לייעוץ וליווי משקיעי נדל”ן. החברה הצליחה, שגשגה, ובמהרה הפכה לאחת מחברות הנדל”ן המובילות בישראל. בנוסף הקים קובי קבוצת אחזקות אשר מנתה 4 חברות בתחומים שונים אחת מהן היא אדמה, הקבוצה מנתה 200 עובדים וגלגלה מחזור שנתי של רבע מיליארד שקל.

דרכו להצלחה

אורן קובי בנה את עסקיו בעשר אצבעותיו, בזכות ולא בחסד. כאשר זיהה הזדמנויות אטרקטיביות להשקעה או היקפי מכירה גדולים, הוא נהג להיכנס גם לתחומים חדשים שבהם לא התמצא כמעט כלל, וליישם בהם מודלים עסקיים אפקטיביים באמצעות גיוס של אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומים אלה. אותם אנשי מקצוע מנוסים סייעו לו להיכנס לתחומים שלא הכיר לפני כן, וכך הצליח קובי לצמוח באופן רוחבי.

יחד עם חושיו המחודדים לעסקים, קובי רואה בנדל”ן יותר מערך כלכלי. לדידו, השקעה בקרקע או בבית היא דבר שורשי, משהו שלא ניתן לקחת. את השראתו הוא לוקח מאנשים שהצליחו ופרצו דרך בכוחות עצמם; הם המודלים של קובי לחיקוי כאשר הוא מתמודד מול משברים קטנים כגדולים, ומהם למד שתמיד יש סיבוב נוסף ושאסור להרים ידיים.

למען הקהילה

בנוסף להיותו איש עסקים, קובי עושה גם רבות עבור החברה והקהילה. בין הבולטות שבפעילויותיו למען הכלל ניתן למנות את הקמת “להושיט יד”, עמותה המציעה שירותי תמיכה וסיוע עבור ילדים חולים בסרטן ובשיתוק מוחין בכל הארץ. כך לדוגמה מסייעת העמותה לילדים החולים ולבני משפחותיהם לממן רכישת תרופות וטיפולים שאינם נמצאים בסל התרופות, מסייעת ברכישת ציוד רפואי, בהסעות, בסבסוד חוגים, בתמיכה נפשית הן עבור הילדים והן עבור בני משפחותיהם ועוד.

בנוסף ל”להושיט יד” שהיה שותף בהקמתה, אורן קובי תורם באופן קבוע לעמותות נוספות, בהן עמותת “חיים” וארגון “לתת”. כמו כן הוא תומך באמנים ישראליים ובאמנות כחול לבן, שימש חבר באגודות הידידים של בתיה”ח שיבא ואיכילוב, והחברה שבבעלותו הייתה נותנת חסות רשמית של קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל.