קרקע חקלאית – לא לעשירים בלבד

קרקע חקלאית נחשבת לזולה מאוד ביחס לאלו המיועדות למטרות מגורים. כיצד ניתן לנצל זאת לטובתנו ? הכול לפניכם.

נכתב על ידי אורן קובי

כל תחום הנדל”ן ידוע לציבור כריווחי מאוד, אך גם דורש הון התחלתי בסיסי די רציני. לא כל אדם יכול להרשות לעצמו להתעסק עם תחומי הנדל”ן השונים כיוון שכמו בכל דבר, גם בתחום הזה ישנו סיכוי להפסד כספי רציני במידה ולא מתנהלים בצורה חכמה ונכונה. לרוב, נמצא את פלח הציבור המבוסס יותר מתעסק בתחומים הללו כיוון שאותו פלח יכול להרשות לעצמו גם ליפול בניסוי ותהייה. כאשר מדברים על קרקע חקלאית להשקעה בהחלט ניתן למצוא את התחום הזה אפשרי למימוש גם אם אין לנו ברשותנו הון משמעותי רציני. הקרקעות החקלאיות נחשבות לזולות מאוד ויכולות להימכר בכמה עשרות אלפי שקלים בודדים וכמו שנבין בהמשך המאמר, גם להניב לנו רווח עם תשואה אדירה ביחס לסכום הרכישה הראשוני. פנייה לרכישת קרקע חקלאית יכולה להיות הגורם המרכזי שבגללו תוכלו לעשות את ההון שתמיד חלמתם עליו.

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר: קרקעות חקלאיות להשקעה מאת דוד רפאל

אורן קובי
אורן קובי – קרקע חקלאית להפשרה

מדוע קרקעות חקלאיות נחשבות לזולות כל-כך וכדי ניתן לנצל זאת לטובתנו
כמו שכבר התחלנו לומר כבר, קרקעות חקלאיות נחשבות לזולות מאוד – ניתן לרכוש קרקע חקלאית בסכום ממוצע שנע בין 30,000 ₪ ל-60,000 ₪. על אף היות ארץ ישראל ארץ זבת חלב ודבש וכזו המניבה יבול נהדר מדי שנה, עדיין קרקעות חקלאיות נחשבות לזולות מאוד ביחס לכאלה הנרכשות לשם מגורים. תחום הנדל”ן הוא זה שגורם לפערי המחירים הללו – שהרי ידוע שנדל”ן בארץ זה לא בדיוק חגיגה. מצד שני, קרקעות חקלאיות עדיין נשארו בסכומים פרופורציונליים וזה לכשעצמו הופך להיות גורם מצוין לרכישה ולהפיק מהם תוצרת שתחזיר את ההשקעה ותוסיף עליה משמעותית בהמשך.

הפשרת קרקעות חקלאיות
עם זאת, השימוש בקרקע חקלאית כאחת כזו אינו מתבטא רק בהשארתה כקרקע חקלאית – היום ניתן לבצע הפשרת קרקעות חקלאיות. תהליך ההפשרה הוא תהליך בו הקרקע עוברת מייעוד של קרקע חקלאית לקרקע המיועדת לבנייה. ישנם פרמטרים שונים המרכיבים את תהליך ההפשרה ומידת הסיכויים שהוא אכן יצליח. מה שחשוב להדגיש מהנאמר כאן הוא שבמידה ונדע היכן לרכוש קרקע חקלאית בסכום זול מאוד – נוכל לאחר מכן להצליח להפשיר את הקרקע ולעשות עליה סכומי כסף אדירים ביחס לסכום הרכישה הראשוני.

כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור