איך מסייעת ממשלת גרמניה ברכישת השכלה במדינה?

mathematics-1622448_640

במדינות העולם המערבי הבינו זה מכבר כי השקעה בחינוך וברכישת השכלה גבוהה מבטיחה את עתיד המדינה ואת חיזוק הכלכלה המקומית. לכן, במדינות כמו גרמניה הממשלה משקיעה משאבים עצומים בתושבים על מנת שאלה ירכשו השכלה גבוהה ויוכלו להשתלב בשוק התעסוקה בקלות, לסייע לחיזוק כלכלת המדינה ולהגיע להישגים משמעותיים בכל תחומי החיים.

אורן קובי, איש נדל”ן ותיק ובעל ניסיון רב בהשקעות נדל”ן באירופה, מציין כי לעומת הקיצוצים ההולכים וגדלים בתקציבי החינוך בארץ, בגרמניה ובמדינות מערביות נוספות הממשלות דווקא משקיעות יותר, ובעוד ישראל צונחת במדדי ה-OECD, מדינות כמו גרמניה קוטפות את המקום הראשון במדדים השונים כמו חינוך, תרבות, צמצום פערים חברתיים וכיוצא באלה.

לימודים בחינם

משאבים עצומים בחינוך והשכלה - לימודים בגרמניה
משאבים עצומים בחינוך והשכלה – לימודים בגרמניה

מי שמחזיק בדרכון גרמני יכול ללמוד במיטב מוסדות ההשכלה הגבוהה בחינם או תמורת תשלום סמלי יחסית. בעוד האוניברסיטאות גובות סכומים גבוהים מסטודנטים המגיעים ממדינות אחרות, תושבי המדינה זוכים להטבות מפליגות בעידוד הממשלה המקומית של גרמניה, וזאת על מנת להמשיך ולחזק את הכלכלה ולסייע לתושבים לזכות באיכות חיים גבוהה יותר.

אורן קובי אשר משקיע בנדל”ן בגרמניה רואה כיצד הממשלה המקומית משקיעה משאבים עצומים בנושא ההשכלה והחינוך, תושבי המדינה זוכים לסבסוד הלימודים, יש אוניברסיטאות מעולות המציעות לימודים בחינם, יש גם מלגות גבוהות, ולמעשה – הממשלה מעודדת את אזרחיה לרכוש השכלה ולהתקדם בחיים.

השקעה באזרחים

בעוד סטודנטים בישראל מתקשים לעמוד בנטל שכר הלימוד הגבוה ביוקר המחיה הנוכחי, סטודנטים בגרמניה זוכים ללימודים בעלות נמוכה או אפסית, והממשלה מסייעת גם במלגות קיום גבוהות ובמענקים שונים על מנת לעודד את הצעירים לרכוש השכלה גבוהה.

אורן קובי, איש הנדל”ן המנוסה, רואה כיצד הצעירים בגרמניה זוכים להקלות מפליגות על מנת ללמוד ולהתקדם, בעוד הצעירים בישראל מתמודדים עם קשיים עצומים ומתקשים לגמור את החודש ולחיות בכבוד.