איך משפיעה תעשיית הרכב המשגשגת של גרמניה על כלכלתה?

German-Logos1

כלכלת גרמניה נחשבת לאחת הגדולות והחזקות ביותר בעולם. הכלכלה צולחת משברים עולמיים ומקומיים, ממשיכה לצמוח והצפי הוא כי הכלכלה תמשיך לגדול ולהתחזק. גרמניה מהווה למעשה את קטר הצמיחה של כל גוש האירו, כאשר בין ענפי התעשייה התורמים לכלכלה של גרמניה לשגשג נמצאת תעשיית הרכב המקומית, הנחשבת לחזקה במיוחד. בגרמניה פועלים מפעלי רכב של מיטב המותגים המוכרים והמובילים בעולם הרכב, ביניהם מרצדס, ב.מ.וו, אופל, אאודי ופולקסווגן. תעשיית הרכב מעסיקה רבבות עובדים וממשיכה לצמוח ולגדול בהתמדה, למרות התחרות הרבה בענף הרכב.

תעשיית רכב משגשגת

כלכלת גרמניה מושפעת באופן ישיר מהצלחת תעשיית הרכב במדינה. יש לזכור כי יצרני הרכב בגרמניה משלמים מסים גבוהים, מעסיקים עובדים רבים, משקיעים משאבים עצומים במחקר ובפיתוח, וכי יצוא הרכב הולך וגדל. לכן, הכלכלה המקומית של המדינה ממשיכה לצמוח ולהתחזק, והדבר בא לידי ביטוי בכל רובדי החיים של אזרחי המדינה. אורן קובי, איש נדל”ן מקצועי ותיק ומנוסה, המשקיע בשנים האחרונות בנדל”ן בברלין ובשאר ערי גרמניה, מציין כי תעשיית הרכב גורמת לצמיחה מהירה של הכלכלה במדינה, וכתוצאה מכך ענפים נוספים צומחים והכלכלה משגשגת.

היקפי המכירות רק גדלים

היקפי הביקוש בכל העולם לרכבי יוקרה המיוצרים בגרמניה ממשיכים לגבו
היקפי הביקוש בכל העולם לרכבי יוקרה המיוצרים בגרמניה ממשיכים לגבו

יצרני הרכב בגרמניה מתמודדים עם תחרות קשה מול היצרנים במדינות המזרח הרחוק. עם זאת, למותגי הרכב בגרמניה יש יתרונות רבים בשל איכות המותגים המקומיים ויוקרתם. היקפי הביקוש בכל העולם לרכבי יוקרה המיוצרים בגרמניה ממשיכים לגבור, לכן הכלכלה המקומית ממשיכה לשגשג ולנפץ את כל התחזיות.

אורן קובי, אשר מתמחה בהשקעות נדל”ן בגרמניה ובמדינות נוספות מעבר לים, מעיד כי הכלכלה הגרמנית ממשיכה להתחזק, כאשר בין הגורמים המרכזיים לכך ניתן למנות את תעשיית הרכב.

בגרמניה מייצרים רכבים איכותיים ואמינים והביקוש לרכבים אלה רק הולך וגדל עם השנים. לטענת אורן קובי, תעשיית הרכב בגרמניה תמשיך לצמוח ולגרום לכלכלה של המדינה לשגשג עוד שנים ארוכות, לכן כדאי להשקיע בנדל”ן בגרמניה וליהנות מתשואה גבוהה ומיציבות כלכלית המבטיחה סיכון נמוך עבור המשקיע.