רכישת קרקע חקלאית – כיצד ניתן להרוויח?

רכישת קרקע חקלאית מיועדת לגידולים חקלאיים בלבד. מעת לעת מתבצעת הפשרה של הקרקעות הללו והן הופכות לקרקעות שמותרים בהן שימושים אחרים, כמו למשל בנייה. קרקע חקלאית לרכישה יכולה להיות מניבה ביותר והרווחים בגין השקעה זו עשויים להגיע לסכומים מרשימים במיוחד. איך עושים את זה וכיצד באמת אפשר להרוויח מרכישת קרקע חקלאית?

מאת אורן קובי, א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן אורן קובי

שם המשחק – חזון

אחד מאפיקי ההשקעה, ובמיוחד למי שיכול להמתין להזדמנות הפז, היא רכישת קרקע חקלאית. יכול להיות שלמשך תקופה מסוימת הקרקע שהיא עדיין חקלאית, לא תניב רווחים. אולם, ברגע בו יוחלט על הפשרתה ושינוי תכניות המתאר שלה, היא תוכל לשמש כקרקע עירונית לצורכי בינוי. משמעות הדבר היא כי אם הקרקע נמצאת באזור אטרקטיבי, תוכלו למכור אותה במחיר שיכול לעמוד על פי שלושה, ארבעה ואף חמשה מהמחיר אותו השקעתם ברכישתה.

רכישת קרקע חקלאית היא היום תחום מבוקש מאוד. המשקיעים מבינים את ערכה של הקרקע הזו, או ערכה בעתיד. קרקעות חקלאיות באזורים שנחשבים למבוקשים מבחינת דיור הן נחשקות ומבטיחות יכולת לרווח גדול מאוד מהן. קרקעות הן נכס השומר תמיד על ערכו. הדבר נובע ממוצקת הקרקעות הקיימת בארץ, כך שהשקעה נדל”נית בכלל ובקרקעות בפרט, היא השקעה נבונה.בוררים מתוך ההיצע

קרקעות חקלאיות (מתוך Google Street View)


בישראל קיים מגוון רחב למדי של קרקע חקלאית להשקעה. כשהקרקע אינה מופשרת והיא עדיין משמשת לחקלאות בלבד, ערכה הוא נמוך למדי ומחירה מאפשר לכל אחד החפץ לבצע השקעה שתתגלה ככדאית כלכלית בעתיד, לעשות זאת. לכן, הדרכים שעומדות בפניכם להרוויח מרכישת קרקעות חקלאיות הן באמצעות בדיקה זהירה של אזורים מבוקשים, בירור מצב הקרקע מבחינת תהליך ההפשרה ווידוא תקינות הקרקע מבחינת האישורים, ההגבלים ואמינות המוכר.

חברת א.ר. לוגיסטיק נדלן מתמקדת בשיווק קרקעות חקלאיות לאחר איתורן והשבחתן. כרגע ההתמקדות היא באחד האזורים המבוקשים בישראל – אזור כרכור.

————————————

פרויקט “אדמה מול הים” המכונה תוכנית 3700 צפון-מערב תל אביב, מאפשר לכם להגשים את החלום ולגור מול הים באחד המיקומים המבוקשים ביותר בישראל, אם לא המבוקש שבהם.