השקעה סולידית ובטוחה או עסקה גדולה ומורכבת?

משקיעים פועלים בצורה שונה, כל אחד בוחר לעצמו את הדרך המתאימה לו ביותר. ישנם משקיעים המחפשים עסקאות גדולות ומורכבות בהן קיים סיכון רב אך גם אפשרות להרוויח סכום גדול ונאה, אך עם זאת, הניסיון מוכיח כי השקעה סולידית ובטוחה לאורך זמן מניבה תוצאות טובות יותר. בהשקעה כזו מתבצע פיזור של כספי ההשקעה באפיקים שונים, כך שהסיכון פוחת אך התשואה נותרת בעינה. כך לדוגמה, אורן קובי, איש נדל”ן מנוסה שמתמחה בהשקעות נדל”ן באירופה, מעדיף להתמקד בעסקאות נדל”ן קטנות וסולידיות במקום להשקיע במיזמים גדולים ומורכבים בעלי סיכון רב.

ThinkstockPhotos-459956463-760x340

השקעה קטנה ובטוחה

כל משקיע חייב להיות מודע לסיכונים הקיימים, בין אם הוא בוחר להשקיע את כספו בנדל”ן, בבורסה, בתכניות חיסכון צמודות למדד, בפורקס וכדומה. למעשה, ישנם מספר אפיקי השקעה אטרקטיביים ועל המשקיע לבחור מראש כיצד לנהל את תיק ההשקעות שלו ובאיזו רמת סיכון לפעול. יש משקיעים המעוניינים למקסם רווחים ולמרות הסיכונים הגדולים בעסקאות מורכבות הם בוחרים אפיק זה על פני השקעה סולידית.

עם זאת, לא פעם אנו שומעים על טייקון שמתרסק כלכלית בגלל השקעות פזיזות ובחירת אפיקים בעלי סיכון רב. משקיע סולידי אולי ירוויח פחות כסף, אך הוא חש סיפוק רב וזוכה לתשואה גבוהה, וכמובן – הוא יכול לישון בשקט בלילה ולא לחשוש כל הזמן לכספו ולעתידו.

אורן קובי
אורן קובי

גם אורן קובי מציין מתוך ניסיונו העשיר בהשקעות נדל”ן מעבר לים, כי דווקא השקעות סולידיות מאפשרות לו למנף את עסקיו ולהרוויח סכומים עליהם ניתן רק לחלום בארץ. בעוד משקיעים שבוחרים בעסקאות גדולות ומורכבות מסכנים את הונם האישי ואת כספם של אחרים, משקיע סולידי יכול לישון בשקט ולא להיות טרוד ומתוח בגלל עסקאות מורכבות בסיכון גבוה.

אורן קובי משקיע בנכסי נדל”ן באירופה, כאשר לאחר איתור נכסים במיקומים ובמחירים אטרקטיביים ניתן להשכיר את הנכס לתקופה ארוכה, לקבל שכירות גבוהה ולממש את הנכס בעתיד כדי ליהנות מהשקעה מוצלחת במינימום סיכון.