השקעות נדל”ן באיטליה

השקעות נדל''ן באיטליה

איטליה היא לא רק ארץ יפהפיה המשופעת באיזורים מרהיבים ובאתרי תיירות פופולריים, אלא גם גן עדן למשקיעים מכל העולם. השקעות נדל”ן באיטליה נחשבות לאפיק השקעה אטרקטיבי ומאפיין משמעותי של הכלכלה במדינה, שכן רוב האיטלקים נוהגים לרכוש דירות למגורים ולא לשכור אותן, ומאידך תיירים רבים צמאים למקומות לינה.

השקעות נדל''ן באיטליה

 

למה דווקא איטליה?

משקיעים רבים ממדינות זרות נוהגים לרכוש נכסי נדל”ן בטוסקנה הקסומה או סיציליה היפה, או לשתף פעולה עם יזמים ומקומיים על מנת לבנות מתחמים תיירותיים של דירות נופש, ואלה נחשבים לנכסים בעלי תשואה נאה הודות ליציבות הנדל”נית באיטליה בשנים האחרונות. כך למעשה נוצר מעין גלגל קסמים: היציבות בשוק הנדל”ן מביאה לעלייה בערך הנכסים, מה שמוביל לעלייה ברמת החיים של המשקיעים, מה שמאפשר להם לבצע עוד ועוד השקעות נדל”ן באיטליה וחוזר חלילה.

על אף שניתן למצוא הזדמנויות אטרקטיביות להשקעה בכל המדינה, דרום איטליה נחשבת לשופעת יותר מבחינת הזדמנויות נדל”ן. זאת הודות למזג האוויר הנוח השורר בה, המביא חלק נכבד ממיליוני התיירים הפוקדים את איטליה לאורך השנה לטייל דווקא בחבל ארץ זה. זו גם אחת הסיבות בעטיין ממשלת איטליה תומכת בפיתוח של דרום המדינה, ואפילו האיחוד האירופי מזרים לשם תקציבי ענק.

סיבה נוספת להשקיע דווקא באיטליה, מלבד תיירות הפנים והחוץ, היא חוקי המס הליברליים הקיימים בה, שמעניקים בין היתר פטור ממיסי ירושה ופטור ממס בעבור מכירת נכסים לאחר חמש שנים. יחד עם הקירבה הגיאוגרפית היחסית לישראל, המאפשרת ביקור בנכס בתוך כמה שעות טיסה בלבד, נוצר מצב בו השקעות נדל”ן באיטליה הן תחום שכדאי להתוודע אליו היטב.

זה הזמן להשקיע

לפני מספר שנים חוותה איטליה תהליך משמעותי של מיתון בכלכלה בכלל ובשוק הנדל”ן בפרט, מה שהקטין את הביקוש לרכישת דירות במדינה מצד תושבי המקום. כיום היא מתאוששת מן המיתון, ולכן מומחים צופים כי בעתיד הקרוב תחול עליה משמעותית גם בביקוש (ובהתאם לכך, גם ברמת המחירים) מצד תושבי איטליה.

בנוסף ראוי לזכור כי איטליה נחשבת כיעד אטרקטיבי לתיירים בכל השנה, ולכן על כל הזדמנות השקעה יש עשרות משקיעים המתחרים ביניהם. אם אדם מתכנן להשקיע בנדל”ן באיטליה, מוטב כי ימהר לעשות כן – ויפה שעה אחת קודם.