השקעות נדל”ן באנגליה

השקעות נדל''ן באנגליה

בתקופה בה מחירי הדיור בישראל גבוהים יותר מאי פעם, ולא מראים סימנים של ירידה, אין פלא שרבים מחפשים הזדמנויות השקעה מעבר לים; שבחודשים האחרונים נראה כי דווקא השקעות נדל”ן באנגליה הן אחד מתחומי ההשקעות הלוהטים והמניבים ביותר.

השקעות נדל''ן באנגליה

למה דווקא אנגליה?

זוכרים את הברקזיט, אותו משאל עם שהתקיים בשנת 2016 שהוביל לפרישתה של אנגליה מן האיחוד האירופי? ובכן, עוד טרם הושלמה הפרישה ההיסטורית, וכבר ניתן להבחין בצניחה משמעותית בשוק הנדל”ן, הן מצד המכירות והן מצד הביקוש לדירות מגורים באנגליה. בהנחה שמדובר במשבר זמני (והשוק באנגליה ידוע ביכולתו להתאושש ממשברים דומים) – הרי שמדובר בהזדמנות בלתי חוזרת להשקיע בנכסים מניבים וליהנות מתשואה נאה בעתיד הנראה לעין.

לזעזוע שספגה הכלכלה באנגליה, ושוק הנדל”ן בפרט, ניתן להוסיף את העובדה שעבור ישראלים מדובר במיקום אטרקטיבי להשקעה משום שאנגליה נמצאת במרחק קצר יחסית (כחמש שעות טיסה בלבד) וניתן לבקר בה ללא צורך בויזה.

כדאי לדעת שקיימים איזורים באנגליה שבהם דווקא קיימת תנופת בנייה, ולכן חשוב להיוועץ במומחי נדל”ן המתמצאים בשוק המקומי על מנת לאתר את הנכס האידיאלי במיקום מושלם שעדיין לא מיצה את מלוא הפוטנציאל שלו. למשל, כדאי להעדיף השקעה בדירה להשכרה על פני השקעה בדירה למכירה, וכן מומלץ שהנכס בו משקיעים יהיה קרוב לעורקי תחבורה ולאתרים תיירותיים (וכך יוכל להיות מיועד לתיירים הפוקדים את המדינה לאורך כל ימות השנה).

זה הזמן להשקיע

הסיבה בעטיה עכשיו הוא הזמן המתאים ביותר לבצע השקעות נדל”ן באנגליה היא העובדה שהן הביקוש לדירות והן מחירי הדיור ירדו מאוד מאז הברקזיט, ולפיכך גם הריבית המוצעת בבנקים היא נמוכה עד כדי אפסית.

לכך כדאי להוסיף את העובדה שגם שערי המטבע השתנו בגלל המשבר שפקד את אנגליה, כך שהשקל הישראלי התחזק לעומת הליש”ט. הואיל וכלכלנים ומומחי נדל”ן רבים צופים כי המדינה תתאושש מן המשבר בעתיד הקרוב והמחירים יתחילו לטפס שוב מעלה, הרי שזהו בדיוק הזמן להשקיע בנדל”ן באנגליה.