השקעות נדל”ן בגרמניה

השקעות נדל''ן בברלין

מזה כעשור מהווה בירת גרמניה יעד אטרקטיבי להשקעות נדל”ן עבור ישראלים רבים, ולא קשה להבין מדוע: השקעות נדל”ן בברלין עדיין מצריכות הון עצמי נמוך באופן יחסית לערים אירופאיות אחרות (ובפרט בהשוואה לערי בירה אחרות), היא עיר שהולכת ומתפתחת בקצב מהיר והיא חביבה למדי על ישראלים רבים – ואם כך, למה לא להשקיע בה וליהנות מתשואה נאה?

השקעות נדל''ן בברלין

למה דווקא ברלין?

הסיבה שבעטיה כדאי להשקיע בנדל”ן בברלין היא שממשלת גרמניה עושה מזה מספר שנים מאמצים רבים על מנת לבסס את המעמד של העיר ולמצב אותה כבירת אירופה. לפיכך, יותר מכל עיר אחרת באירופה, ברלין נהנית ממשאבים רבים המופנים למטרות פיתוח תשתיות ופרוייקטים ציבוריים גדולים, ועם זאת הביקוש לדירות מגורים בה עדיין גבוה מן ההיצע; מה שמוביל כבר היום לעליות מחירים עבור אלה המבקשים להשקיע בברלין – ועם זאת רמת המחירים להשקעה היא עדיין נמוכה בהרבה מזו של ערים גדולות אחרות בגרמניה, דוגמת פרנקפורט או מינכן.

במילים אחרות, מומחי נדל”ן רבים מעריכים כי בשל ההשקעה האדירה של ממשלת גרמניה בברלין, לצד המחסור הקיים כיום ובעתיד הקרוב בדירות מגורים בעיר, מחירי הנדל”ן בה עדיין רחוקים ממיצוי וימשיכו לעלות בצורה דרמטית בשנים הקרובות. לפיכך, אם חפץ אדם לבצע השקעות נדל”ן בברלין, הרי שעכשיו הוא הזמן.

לא חסרות גם סיבות נוספות לבחירה דווקא בברלין. כך למשל הן העובדה כי ברלין נחשבת כיום למרכז השכלה וכלכלה בגרמניה ומספקת שירותים טכנולוגיים חדשניים לאירופה כולה; או העובדה כי חברות הייטק בינלאומיות דוגמת פייפאל ואיביי קבעו בה מרכזי פעילות, לצד אפל וגוגל שכבר הודיעו כי יקימו בה מרכזים דומים, מה שגורם למתכנתים ומפתחים לנהור אליה מכל אירופה ולחברות הזנק רבות לעבור לפעול בה.

זה הזמן להשקיע

אם הקצב הנוכחי של ההגירה לברלין יימשך, וכרגע אין סיבה להניח אחרת, הרי שהביקוש לדירות מגורים בה צפוי להמשיך ולעלות בהרבה על ההיצע. יחד עם המצב הכלכלי היציב של גרמניה, לצד הריבית הנמוכה במדינה שמביאה לאפשרויות מימון אטרקטיביות, נוצר מצב שבו השקעות נדל”ן בברלין הן מן האטרקטיביות ביותר שניתן למצוא כיום בשוק הבינלאומי.