השקעות נדל”ן בצרפת

השקעו נדל''ן בפריז

ישראלים רבים שגילו את אפשרויות ההשקעה האטרקטיביות בנכסים מעבר לים נוהגים להתמקד בדרך כלל במדינות כמו גרמניה, קפריסין או ארצות הברית; אולם בימים אלה עולה גם קרנה של צרפת, ובירתה פריז בפרט, בכל הקשור לתחום הנדל”ן.

השקעו נדל''ן בפריז

למה דווקא פריז?

צרפת עולה לאחרונה לכותרות בהקשרים לא חיוביים של אנטישמיות ופיגועים, אולם דווקא מבחינת הנדל”ן היא נחשבת ליעד אטרקטיבי מאוד. תחושה של אופטימיות כלכלית שטפה את המדינה לאחר שעמנואל מקרון נבחר לתפקיד נשיא צרפת בשנת 2017, מה שהוביל יותר ויותר משקיעים מכל רחבי העולם לחפש בה הזדמנויות השקעה. בפריז, ספציפית, עדיין ניתן למצוא דירות יוקרה במחירי שוק שניתן לכנות “מציאות”, ולאור הערכות של אינספור כלכלנים ומומחי נדל”ן, נראה כי צפויה בשנים הקרובות עליית מחירים משמעותית בעיר – מה שהופך את ה”מציאות” הללו להזדמנויות בעלות פוטנציאל אדיר.

לכך ניתן להוסיף את העובדה שיותר ויותר אנשי עסקים מארה”ב וממדינות אירופה מהגרים לצרפת ו מקימים מרכזי פעילות בפריז, וכן את המדיניות הכלכלית של ממשלת צרפת המעודדת השקעות נדל”ן בפריז ובצרפת בכלל – כך שההזדמנות להשקעה בנכסים מניבים עם תשואות נאות בהחלט יכולה להגיע מעיר האורות.

זה הזמן להשקיע

תחום הנדל”ן בצרפת, ובפרט בפריז, נהנה מעלייה מתמדת ויציבה מזה שנים רבות. השקעה בנדל”ן במדינה נחשבת מזה זמן רב להשקעה בטוחה, בה הסיכוי להפסיד כסף קלוש עד אפסי – אולם דווקא בשנים האחרונות נראה כי השקעות נדל”ן בפריז כבר אינן רק סולידיות אלא אף רווחיות ממש.

עם זאת, ראוי להדגיש כי בעוד שניתן למצוא שלל מגרשים להשקעה או בתים למכירה במחירים אטרקטיביים שיכולים להפוך לנכסים מניבים בעתיד הקרוב מאוד, הרי שקיימת גם תחרות עזה על כל נכס נדל”ן המועמד להשקעה. במילים אחרות, הואיל וקיימים משקיעים רבים המתחרים ביניהם על הנדל”ן בעיר האורות, הרי שמי שמבקש להשקיע חייב לעשות זאת ללא דיחוי; משום שכשם שההזדמנויות הן רבות כך הן גם נעלמות – ולכן יש חשיבות לתזמון ולקבלת ההחלטות.