חשיבות התזמון ברכישת קרקע חקלאית

קרקעות חקלאיות הפכו לטרנד בעולם הנדל”ן בשנים האחרונות ורכישתן הפכה לשם דבר ולאופציה אטרקטיבית עבור זוגות צעירים, משפחות, יזמים וקבלנים. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא מצוקת הדיור והשווי הגבוה של הפרויקטים המובנים.

תזמון רכישת קרקע חקלאית
תזמון רכישת קרקע חקלאית

בעוד שמחיר דירה ממוצעת יכול לחצות את קו מיליון וחצי השקלים, עלות רכישת קרקע חקלאית תהיה נמוכה באופן משמעותי ותוכל להסתכם רק במאות אלפי שקלים. בנוסף, רכישת קרקע חקלאית, טומנת אפשרויות הגלומות בה, כמו שיתופי פעולה פרודוקטיביים יותר עם קבלנים ויזמים ותשואות גבוהות.

אך מתי כדאי לרכוש קרקע חקלאית ומהי חשיבות התזמון לעסקה?

אפקט התזמון בשוק הנדל”ן

שוק הנדל”ן מורכב מהצעות שונות כשמדובר ברכישת קרקעות חקלאיות ויש לבחון מספר פרמטרים כמו מיקום הקרקע, צפי לפרויקטים מובנים בעתיד ולבניה סביב השטח. כאשר ניגשים לבחון הצעות בשוק זה, יש לשים לב לדברים הבאים:

  • הצעה משתלמת – כמו בכל עסקה, גם במקרה של רכישת קרקע חקלאית, יכולות לצוף מידי רגע הצעות נמוכות מהממוצע, שתקפות לפרק זמן מוגבל וחשוב לדעת להיות מעודכנים ולנצל אותן. אם מדובר בקרקע חקלאית שרציתם לרכוש מבעוד מועד או קרקע חקלאית שנמצאת באזור מבוקש, הישארו מעודכנים וכך תוכלו להוריד את עלות הרכישה ולהגדיל את התשואה העתידית.
  • תזמון רכישת קרקע חקלאית
    תזמון רכישת קרקע חקלאית

    צפי מעורפל – ישנן קרקעות חקלאיות שמוצעות בשוק לרכישה, אך לא ידוע באופן מדויק מהו מיקומן או מתי צפוי להיבנות בשטחן פרויקט נדל”ן כזה או אחר. למרות שכאשר יש צפי מעורפל, אנשים נוטים לחשוש מרכישה, אך כאשר רוכשים את הקרקע מהידיים המתאימות וליד פרויקטים שעתידם ידוע, התזמון יכול להיות מושלם. באופן זה, תוכלו לרכוש קרקע במחיר נמוך במיוחד, שהתשואה עליה יכולה להיות מרחיקת לכת כאשר תיבנה והמחירים עבורה ירקיעו שחקים.

אפקט התזמון בראייה ממשלתית

התערבות ממשלתית הנה דבר שבשגרה בשוק הנדל”ן ורכישת הקרקעות החקלאיות, אך דבר זה יכול לשחק לטובתכם, במיוחד כאשר תדעו לזהות את ההתערבות הממשלתית הצפויה ותדעו לפעול לפיה.

בדרך כלל תתחיל התערבות ממשלתית במטרה להוריד מחירים בשוק על ידי הפשרות של קרקעות חקלאיות. באופן זה, כאשר ההליך הביורוקרטי יהפוך סבוך בשנית, המחירים יעלו ולכן מצב הביניים יהיה המועד המושלם לרכישת קרקע חקלאית.

חברת א.ר. לוגיסטיק נדלן מתמקדת בשיווק קרקעות חקלאיות לאחר איתורן והשבחתן, בהתמקדות על אזור כרכור – אחד האזורים המבוקשים בישראל.