למה משתלם להשקיע באג”ח מחברות נדל”ן בארצות הברית?

איך פועלת ההשקעה בחברות הנדל”ן האמריקאיות

שוק הנדל”ן האמריקאי הוא מהמפתים ביותר בעולם להשקעה כספית. בשונה מהשוק הסיני אשר פועל על פי מגמות שמוכתבות על ידי המדינה ועל פי מומחים מצוי בסיכון לבועה, שוק הנדל”ן האמריקאי פועל על פי כללי משחק מוכרים והוגנים. ההשקעה באג”ח של חברות נדל”ן אמריקאיות דומה להשקעה באג”ח של כל חברה. חברות הנדל”ן האמריקאיות מגייסות כסף נזיל על ידי הנפקת אגרות חוב אותן ישלמו בריבית לאחר סיום הבניה. לפי אורן קובי חשוב להכיר את החברות הפועלות בשוק לפני קניית אגרות חוב, ולברר היטב את מיקום הבנייה מתוכננת. ערים אמריקאיות שבעבר הכילו נדל”ן יוקרתי כדוגמת דטרויט הפכו בשנים האחרונות לבית קברות לערך של נכסים, ולכן חשוב מאוד לבצע מחקר מעמיק על הפרויקט המתוכנן.

למה משתלם להשקיע באג”ח חברות נדל”ן אמריקאיות

השקעה בנדל”ן נתפשת בקרב הציבור הרחב כהשקעה הבטוחה ביותר, מאחר וקרקע תמיד תשמור על ערך כלשהו. עם זאת, השקעה באג”ח של חברות נדל”ן בארצות הברית יכולה להיות השקעה מסוכנת מעט יותר, אך עם סיכויים לגרוף רווחים גבוהים במיוחד. הסיבות שבגללם משתלם להשקיע באג”ח של חברות נדל”ן בארצות הברית הן:

  • תחרותיות: התחרות בין חברות נדל”ן אמריקאיות על פרויקטים בנייה היא רבה. לכן, כדי לגייס כסף נזיל בכמות מספקת, מוכנת חברות הנדל”ן להציע תשואות גבוהות במיוחד על ההשקעה שלכם.
  • כללי משחק: השוק האמריקאי פועל לרוב על פי כללי משחק קפיטליסטים מוכרים, והבנייה לרוב מתרחשת לפי הביקוש באזור מסוים, ולא על פי תכנית של גורם ממשל כלשהו. לכן, חברות הנדל”ן יבצעו את ההשקעות על פי צרכי השוק, מה שמגדיל את הסיכוי להצלחת ההשקעה.

מדוע כדאי להתייעץ עם מומחים

אורן קובי מסייג ואומר כי השוק האמריקאי הוא אמנם פתוח וחופשי יותר מרוב העולם, אך עדיין איננו חף לחלוטין מהתערבות ממשלתית או עירונית. לכן, ישנם מקרים של ערים הנמצאות במצב כלכלי רעוע אשר מעודדות בנייה של יחידות דיור חדשות על מנת למשוך תושבים חזקים. פרויקטים אלו פעמים רבות ננטשים והופכים להיות שכונות עוני מה שפוגע אנושות בהשקעה של חברות הנדל”ן. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים בענייני הנדל”ן האמריקאי לפני רכישות אג”ח כדי לשפר את הסיכוי שלכם לקבל את התשואה המובטחת.