מדוע השקעות נדל”ן בישראל נחשבות לפחות אטרקטיביות?

באורן קובי מסביר למה פחות אטרקטיבי להשקיע בנדל"ן בישראל?משך שנים נחשב הנדל”ן בישראל לפנינה ורבים השקיעו בו את מיטב כספם. בתקופה האחרונה השוק הצטנן, הפך להיות מסוכן יותר וגם התשואה כבר אינה משתלמת כמו פעם. למעשה, כיום התשואה הממוצעת בשוק הנדל”ן המקומי עומדת על כ-3% בלבד, כאשר את אותה התשואה ניתן לקבל גם באפיקי השקעות אחרים הנחשבים לפחות מסוכנים ותנודתיים.

נתון זה אינו נעלם מעיני משקיעי נדל”ן מנוסים כמו אורן קובי, וגם הוא בחר להשקיע את כספו בנדל”ן באירופה בשווקים המתעוררים ובמקומות בהם ניתן לקבל תשואה גבוהה בהרבה, ובסיכון נמוך יותר.

למה פחות אטרקטיבי להשקיע בנדל”ן בישראל?

ישנם מספר פרמטרים שגרמו לכך שהשקעה בנדל”ן בישראל פחות אטרקטיבית, ביניהם המחירים הגבוהים של הדירות ושל הנכסים המסחריים. כדי להשקיע בנדל”ן בישראל על המשקיע להביא הרבה כסף מהבית או להתחייב למשכנתא גבוהה לתקופה ארוכה, לעתים לעשרים שנה או יותר. בנוסף, המשכנתאות בארץ התייקרו משמעותית בהשוואה לעלותן לפני שנתיים, למרות הריבית הנמוכה במשק.

כמו כן, התשואה להשקעה בנדל”ן בישראל צנחה מטה באופן משמעותי משיעור של 7%-9% בממוצע לשיעור של 3% כיום. כל אלו ועוד גרמו לכך כי השקעה בנדל”ן בישראל כבר אינה אטרקטיבית כמו פעם. לכן, אורן קובי מציע למשקיע הישראלי לבחור באמצעותו נכסי נדל”ן מניבים מעבר לים.

סיכון בשוק הנדל”ן בישראל

הכלכלה הישראלית נחשבת ליציבה ולאיכותית, אך קיימים סיכונים רבים עבור המשקיעים בכל התחומים – ובעיקר בענף הנדל”ן. כל משקיע מעוניין למנף את כספו ולבחור אפיקי השקעה משתלמים ברמת סיכון נמוכה ככל הניתן, לכן רבים הפסיקו להשקיע בנדל”ן מקומי והחלו להשקיע בנדל”ן מניב מעבר לים בעזרת אורן קובי.

השקעה בנדל”ן בחו”ל מבטיחה תשואה גבוהה משמעותית בהשוואה לישראל, וכמו כן ניתן למצוא נדל”ן במחירים סבירים המאפשרים גם למשקיעים קטנים להצליח.