א.ר. לוגיסטיק נדל”ן – מהו שטחו של פרויקט ח 500 חולון?

אין זה סוד כי קרקע חקלאית להשקעה הפכה למבוקשת הרבה יותר בשנים האחרונות. משבר הדיור הגדול, והמחירים הגבוהים של נכסי נדל”ן, הביא לכך שיותר ויותר אנשים מחפשים אחר קרקע חקלאית לרכישה, שתאפשר להם, בסוף הדרך, מגורים איכותיים במחיר שווה לכל נפש. בין הפרויקטים המרכזיית המבוססים על הפשרת קרקעות למגורים בישראל, תופס מקום של כבוד פרויקט ח 500 חולון.

מאת צוות א.ר. לוג’יסטיק נדלן

על הפרויקט ושטחו

התכלית של פרויקט ח 500 פשוטה: להפוך את העתודות האחרונות של קרקע חקלאית בחולון לאזור מגורים יוקרתי, בו גם שטח תעשייה רחב היקף ושטחים ירוקים. מבחינת כמות האוכלוסייה, היעד של פרויקט ח 500 חולון מדבר על כ-50,000 תושבים, אשר צפויים לאכלס אותו בתוך מספר עשורים, זאת בדמות כ-13,000 יחידות דיור, הנחלקות לבתים פרטיים ולבנייני מגורים כאחד.

שטחו של מתחם ח 500 חולון עומד על כ-4,070 דונם, בהם כ-5,000 חלקות קרקע חקלאית להשקעה, רובן בבעלות של למעלה מ-10,000 בעלים פרטיים. שטח זה, הממוקם בדרום העיר, גובל בשכונת קריית אילון (ח 500, צפון), ראשון לציון (דרום), בת ים (מערב) וכביש 4 (מזרח). הדבר מבטיח נגישות רבה לכל מקום, כמו גם לצירי תנועה מרכזיים.

על היתרונות שבפרויקט

נכון לעכשיו, מכירת החלקות של פרויקט ח 500 חולון נמצאת בעיצומה. כל התחזיות מדברות על הצלחה גדולה, והמרה מוצלחת בכל קנה מידה של השטחים האחרונים של קרקע חקלאית בחולון לשכונת מגורים מהשורה הראשונה.

הצפי הוא שמחירי המגורים בשכונה, המבוססים על קרקע חקלאית להשקעה, יהיו זולים בעשרות אחוזים מאשר פתרונות דיור אחרים, על אחת כמה וכמה במרכז הארץ. בכך, תהפוך השכונה לאידאלית עבור זוגות צעירים, במחיר שצפוי להיות שפוי בהשוואה ליחידות דיור אחרות במרכז.

גידול מסיבי זה של האוכלוסייה הוא כמעט חסר תקדים, ברמה הלאומית, והוא צפוי לתת לחולון יתרון משמעותי על פני ערים אחרות באזור המרכז. אם מתבוננים על כך שחלק מהותי בשטחי הפרויקט אמור להיות מוקדש לבניית אזור תעסוקה, וחלקים אחרים להקמת שטח ציבורי פתוח (המרכזי ממוקם בפארק החולות), מבינים מדוע ח 500 חולון נחשב לאחד הפרויקטים המשמעותיים בתחום הנדל”ן בישראל בעשורים האחרונים.

המומחיות של חברת א.ר. לוג’יסטיק נדלן היא איתור קרקעות חקלאיות בישראל, בהשבחה שלהן, כמו גם בליווי ובשיווק. החברה מתמקדת בין היתר בקרקעות חקלאיות באזור כרכור.