מה מצב הכלכלה הגרמנית בשנים האחרונות?

השקעות נדל"ן בחו"ל - רווחיות יותר!הפרסום הרב של השקעות נדל”ן בחו”ל, ובמיוחד בגרמניה, הובילו אותנו לבדוק מה המצב האמיתי של הכלכלה הגרמנית בשנים האחרונות. האם המשקיעים בה צפויים ליהנות מכלכלה משגשגת או מכלכלה בזמן משבר. התייעצנו עם אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, והשכלנו.

הגירה חיובית המשפיעה לטובה על הכלכלה הגרמנית “למרות שבעיתון אנו בדרך כלל קוראים על ההגירה של פליטים לגרמניה, בפועל מרבית המהגרים הם צעירים משכילים שעוברים מכל העולם לערים המרכזיות, ובמיוחד לברלין”. אורן קובי ממשיך, “הכלכלה בגרמניה, בזכות המדיניות הנוקשה והשמרנית מעט, נמצאת במגמת עליה מתונה ונראית יציבה מתמיד.

המהגרים החדשים אינם מהווים נטל על הכלכלה. הם מגיעים על מנת לעבוד בצורה חוקית, משלמים מיסים למדינה וחיים בעיקר בדירות שכורות – דבר שמשפיע לטובה על בעלי הנכסים בערים המרכזיות”. חברות ענק שמגיעות לברלין “ברלין מציעה מגוון עצום של מקומות תעסוקה וחברות ענק כמו אמזון ואחרות פותחות בה סניפים לוגיסטיים.

בזכות השכירות הנמוכה של מבני תעשייה ומדיניות שמקבלת בחיבוק חברות זרות – שיעור האבטלה בגרמניה אפסי, ומי שמעוניין לעבוד – ימצא עבודה”, חותם אורן קובי ומוסיף: “מעבר לכך, העובדה כי גרמניה ממשיכה לפתוח דלתות למהגרים בגוש היורו, בעוד מדינות אחרות מתחילות יציאה איטית ממנו, מבטיחה המשך של הגירה חיובית של צעירים מרחבי אירופה וכניסה של חברות בינלאומיות חזקות נוספות למדינה המתפתחת”.

גרמניה היא אחת המדינות היציבות בעולם

הערכת איגוד BDI – צמיחה של אחוז וחצי בשנת 2017, אורן קובי מביא לנו נתונים עדכניים נוספים: “איגוד BDI של התעשיות הגרמניות פרסם לאחרונה את הצפי לשנת 2017 והנתונים מעודדים: עליה של 1.5% בכלכלה הגרמנית והוספת חצי מיליון מקומות עבודה חדשים יבטיחו ירידה נוספת של אחוז האבטלה הנמוך ממילא במדינה, העומד נכון לעכשיו על כ-6% בלבד”.

לסיכום, על פי כל הנתונים נראה כי גרמניה היא אחת המדינות היציבות בעולם בו השינויים הרבים עשויים להשפיע לכיוון זה או אחר על הכלכלה.