מתוך ‘דה מרקר’: “גרמניה נהנית מריביות נמוכות וכלכלתה צמחה ב-1.9% ב-2016”

כלכלת גרמניה צמחה ב-1.9% ב-2016
כלכלת גרמניה צמחה ב-1.9% ב-2016

הכלכלה הגרמנית היא אחת הכלכלות החזקות ביותר בעולם המערבי. אחרי שני מלחמות עולם, בהם היתה כלכלת גרמניה בשפל, כיום גרמניה היא מנוע הצמיחה של גוש האירו, כך פורסם בכתבה באתר ‘דה מרקר’. על פי המשרד הפדרלי לסטטיסטיקה בברלין בשנת 2016 צמחה כלכלת גרמניה בקצב המהיר ביותר מזה חמש שנים, והתמ”ג עלה ב-1.9%.

השקעות הנדל"ן צמחו ב-1.7%
השקעות הנדל”ן צמחו ב-1.7%

“לענף הבנייה תפקיד משמעותי בצמיחת גרמניה ב-2016”, כך סבור אורן קובי, יזם נדל”ן הפועל בשוק הגרמני כבר שנים רבות.

לטענתו של קובי, הצמיחה בכלכלת גרמניה נובעת בין היתר מנתוני שיא בתעסוקה, שיפור בביטחון העסקים ותכנית רכישות אג”ח של הבנק המרכזי באירופה.

הצמיחה הכלכלית בגרמניה מאפשרת למשקיעי נדל”ן, שרוצים לקנות נכס בערים מרכזיות כמו ברלין ליהנות מתשואות גבוהות לאורך השנים, ובהמשך למכור את הנכס שקנו במחיר אטרקטיבי וגבוה. על פי התחזיות לשנת 2017, מחירי הנדל”ן בברלין ימשיכו לעלות גם בשנים הקרובות וכלכלת גרמניה תמשיך להתחזק.

אורן קובי מסביר כי “הצריכה של משקי הבית הרוויחה מירידה באבטלה לרמה הנמוכה ביותר מאז איחוד גרמניה, לפני מעל ל-25 שנה. המחירים בשוק עולים בקצב המהיר ביותר זה שלוש שנים”, מסביר אורן קובי, “על פי הנתונים שסיפק המשרד לסטטיסטיקה בגרמניה, ההשקעות בשנה האחרונה עלו ב-1.7% והבנייה עלתה ב-3.1%.”

בהתאם לנתונים אלה, שנת 2017 צפויה להיות במגמת צמיחה למרות הסיכונים הטמונים בבחירות שייערכו באירופה השנה ובברקזיט הבריטי מהאיחוד האירופי.