5 שינויים שעברו על ייעוד קרקעות חקלאיות בשנים האחרונות

כבר כמה שנים טובות, שידוע שההשקעה בקרקעות חקלאיות עשויה להניב תשואה גדולה ואיכותית של ממש. מצד שני, רבים עדיין חוששים ולא רצים להשקיע בקרקעות מהסוג הזה. מה הסיבה לכך ואילו שינויים עברו בשנים האחרונות בתחום אותם מומלץ להכיר?

  1. היכרות עם התחום – השינוי הראשון והמהותי ביותר בעולמן של הקרקעות החקלאיות, טמון בעובדה שרבים החלו להכיר אותן טוב יותר ובכך יודעים מתי ההשקעה היא טובה או לא. אחד מהפרטים החשובים ביותר, קשור דווקא להפשרת הקרקע עצמה. לפני שניגשים לרכוש את הקרקע, מומלץ לבדוק אם אותה השקעה בקרקע חקלאית בכלל תיועד להפשרה אי פעם.
  2. צפיפות אוכלוסין – עוד שינוי משמעותי שהשפיע על עולם ייעוד הקרקעות, טמון בצפיפות האוכלוסין. אוכלוסיית המדינה גדלה ויש צורך למצוא לה מקום. לכן מופשרות בכל פעם מחדש יותר ויותר קרקעות לבנייה. אם הקרקע בה מחזיקים היא אטרקטיבית ורלוונטית לבנייה עליה, ניתן יהיה למכור אותה בכסף רב.הפשרת הקרקע היא הדבר החשוב ביותר ברכישת קרקע חקלאית
  3. חברות איכותיות – אחד מהשינויים הגדולים ביותר בעולם של קרקע חקלאית להשקעה, קשור גם בחברות שקמו בעקבות הנהירה אל עבר ההשקעות הללו. כיום, ישנן חברות המציעות למכור קרקעות חקלאיות שונות. מומלץ לעבור בחברות האלה, כמו חברת “אדמה נדל”ן”, לפני שבוחרים את הקרקע הטובה ביותר.
  4. סיוע ברכישה – כדי לא ליפול בהשקעה של רכישה שסיכוייה להיות מופשרת נמוכים במיוחד, קמו להן חברות ייעוץ שונות אשר לא רק מציעות את הקרקעות לרכישה, אלא גם מסבירות את הדרך לחשב את הסיכויים להפשרת הקרקע בטווח זמן מוגדר. כך, סיכויי ההשקעה יהיו גבוהים יותר.
  5. קרקעות רבות – בשנים האחרונות, לא רק השקעות רבות נעשו בתחום, אלא גם הפשרות של ממש הניבו תשואה רבה. בין היתר, הופשרו קרקעות בכל חלקי הארץ, במרכז, על הקו הירוק ועוד. כמו כן, ישנה הפשרת קרקעות באזור פרדס חנה כרכור ומתנהלים מגעים מתקדמים להפשרת קרקעות באזור רחובות ובאזורים נוספים. באופן הזה, מהירי ההחלטה יוכלו למצוא את עצמם בעלים של קרקעות אטרקטיביות במיוחד שיהיו שוות כסף רב בעת המכירה לחברה קבלנית וכדומה.